همایش نوآوری در داروسازی مدرن بر پایه طب سینوی در ازبکستان برگزار می‌شود

همایش نوآوری در داروسازی مدرن بر پایه طب سینوی در ازبکستان برگزار می‌شود
پنجمین همایش بین‌المللی علمی و عملی"ابوعلی‌سینا و نوآوری در داروسازی مدرن" در تاریخ ۳۱ اردیبهشت سال جاری در ازبکستان برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا، وزارت بهداشت جمهوری ازبکستان با همکاری بنیاد ملی ابن‌سینا و مؤسسه داروسازی تاشکند پنجمین همایش بین‌المللی علمی و عملی "ابوعلی‌سینا و نوآوری در داروسازی مدرن" را در تاریخ ۲۱ مه ۲۰۲۲ برابر با ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در مؤسسه داروسازی تاشکند برگزار می‌کند.

 

در فراخوان منتشر شده این همایش از محققان، دانشمندان و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا برای شرکت در این همایش دعوت شده است.

 

بحث و تبادل نظر پیرامون روند و چشم‌انداز تولید داروهای نوآورانه و رقابتی، مشکلات اصلی، راه‌حل‌ها و دستاوردهای علم و فناوری داروسازی از اهداف این همایش به شمار می‌رود.

 

سهم ابوعلی‌سینا و دانشمندان شرق در قرون وسطی در توسعه داروسازی، تولید داروهای نوآورانه آرایشی و بهداشتی و مکمل‌های غذایی با کیفیت مطلوب و استانداردسازی داروها، تجزیه و تحلیل شیمیایی-دارویی و سم‌شناسی از جمله محورهای این همایش است.

 محورهای دیگر این همایش مطالعه مواد اولیه گیاهان دارویی و تولید داروهای گیاهی، مطالعات دارویی در مورد ترکیبات طبیعی و مصنوعی داروها و اقتصاد دارویی در مراحل تولید، فروش و استفاده از داروها است.

 

نحوه برگزاری این همایش به صورت سخنرانی‌های عمومی، ارائه گزارش، برگزاری کارگاه‌های عملی و  نمایشگاه‌های نوآوری و رقابت دانشمندان فعال و جوان خواهد بود.  

این همایش به زبان انگلیسی، ازبکی و روسی برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در همایش می‌توانند تا ۳۱ فروردین سال جاری در سایت همایش ثبت نام کرده و چکیده آن را ارسال نمایند.

 

بنابراین گزارش اطلاعات تکمیلی فراخوان در پایگاه اطلاع رسانی بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی‌سینا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

 

برای دریافت فراخوان (به زبان انگلیسی، ترجمه فارسی) کلیک کنید

 

 

 

 

۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ۱۶:۵۹
روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا |
تعداد بازدید : ۲۴۱
کد خبر : ۱,۲۵۰

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید