حکمت عملی شیخ‌الرئیس

 

 


 

معرفی کتاب

حکمت عملی

 


در بخشی از مقدمه ناشر این کتاب می خوانیم:

 

مجموعه مقالات گردآوری شده در این کتاب با نظارت عالی‌جناب دکتر انشاءالله رحمتی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد و با دبیری جناب دکتر محسن جوادی، عضو هیئت علمی دانشگاه قم؛ اندیشمندان عضو شورای علمی بنیاد بوعلی‌سینا، تهیه شده است.

 

بنیاد بوعلی‌سینا دفاتر بوعلی‌سینا شناسی در موضوعات "تأثیر بوعلی‌سینا در غرب"، "عرفان بوعلی‌سینا"، "نقش کتاب «قانون در طب» بوعلی‌سینا در پیشرفت علم پزشکی"، "طبیعیات بوعلی‌سینا"، "آموزه‌های امروزین بوعلی‌سینا" و ... را در دست تهیه دارد که از دانشمندان و متفکران ابن‌سیناپژوه دعوت می‌نماید برای غنای هرچه بیشتر کتب فوق، این بنیاد را یاری نمایند.

 

از سوی دیگر این بنیاد که دفتر مرکزی‌اش در کنار آرامگاه شریف جناب ابن‌سینا در شهر همدان قرار دارد، در سال‌های پیشین با قصد معرفی هرچه بیشتر این خورشید تابان علم و دانش بشریت؛ با همکاری مراکز علمی مرتبط، اقدام به برگزاری همایش‌های بین‌المللی و ملی متعدد نموده است.

 

همایش بین‌المللی بوعلی سینا در سال 1383، پاسداشت هزاره وفات حکیم هزاره‌ها در سال 1386، جشنواره بین‌المللی حکمت سینوی و اهدای نخستین دوره جایزه بین‌المللی بنیاد بوعلی‌سینا در سال 1388 نمونه هایی از این تلاش در راستای وظایف محوله است.

 

این بنیاد در گستره ارتباط علمی با سایر کشورها نیز با عقد تفاهم‌نامه و همکاری در برگزاری همایش و نشست های علمی با کشورهای ازبکستان، هندوستان، تاجیکستان و چین، گام‌های نخستین خود را به منظور انجام تحقیقات و پژوهش مشترک در زمینه آثار و میراث علمی بوعلی‌سینا برداشته است.

 

در داخل کشور نیز بنیاد بوعلی‌سینا با مراکز دانشگاهی و علمی مرتبط با فلسفه و پزشکی ابن‌سینا همکاری علمی و فرهنگی دارد و ضمن آمادگی برای گسترش هرچه بیشتر ابن‌سینا پژوهی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، از اساتید و نویسندگان این حوزه برای همکاری دعوت به‌عمل می‌آورد.

 

بی تردید، شیخ‌الرئیس بوعلی‌سینا، جزو سرشناس‌ترین دانشمندان ایران و اسلام است که در همه مراکز علمی و پژوهشی جهان، مشهور و معروف و حتی در بین عامه مردم در سراسر جهان نیز به عنوان طبیبی حاذق و خدمتگزار، خوشنام و مورد ستایش است.

 

این ظرفیت ارزنده و گرانقدر می‌تواند در تحکیم هویت ملی و دینی ایرانیان در زمانه حاضر، پشتوانه‌ای برای اندیشیدن و عمل در راستای رفع نیازهای علمی و حوایج جامعه باشد.

 

 

نیز در فهرست این کتاب می‌خوانیم:

http://www.buali.ir/buali_content/media/image/2021/07/2718_orig.jpg?t=637622034092864733

 

 http://www.buali.ir/buali_content/media/image/2021/07/2717_orig.jpg?t=637622032553656907

 

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به انتشارات مولی به آدرس تهران، خیابان انقلاب، نرسیده به چهارراه ابوریحان، شماره ۱۱۵۸ (۰۲۱۶۶۴۰۹۲۴۳) مراجعه کنند.

 

 

اخبار مرتبط

 

 

 

 

 

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید