« بن کینگزلی» در نقش «ابوعلی سینا» مقابل دوربین می‌رود

« بن کینگزلی» در نقش «ابوعلی سینا» مقابل دوربین می‌رود
«بن کینگزلی»، بازیگر سرشناس هالیوود در فیلمی برگرفته از یک رمان پرفروش، نقش «ابوعلی سینا» ـ پزشک بزرگ ایرانی ـ را ایفا خواهد کرد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا و به نقل از ایسنا، ‌براساس اخبار به دست آمده از بازار فیلم جشنواره‌ی کن، رمان پرفروش «پزشک» نوشته‌ی «نوآ گوردون» به زودی مورد اقتباس سینمایی قرار خواهد گرفت و «بن کینگزلی»، بازیگر آمریکایی برنده‌ی اسکار در این فیلم نقش «ابوعلی سینا»، پزشک نامدار ایرانی و فیلسوف ـ دانشمند مشهور جهان اسلام را بازی خواهد کرد.

 

رمان «نوآ گوردون» درباره‌ی یک پزشک در قرن یازدهم میلادی است که به سراسر اروپا سفر می‌کند و مردم را درمان می‌کند.

 

«تام پین» که بیشتر برای بازی در سریال تلویزیونی «شانس» شهرت دارد، در این پروژه نقش «راب کول» را ایفا می‌کند؛ یک پزشک در قرن یازدهم که سعی می‌کند به حقیقت بیماری‌ها و درمان علمی آن‌ها دست پیدا کند.

 

به گزارش هالیوود ریپورتر، «استلان اسکارسگارد» نیز که اخیرا در فیلم پرفروش «انتقام‌جویان» بازی کرده است، در فیلم «پزشک» نقش اولین استاد «راب کول» را ایفا خواهد کرد.

 

گفته می‌شود «اولیویر مارتینز»، بازیگر فرانسوی نیز در حال انجام مذاکرات پایانی برای گرفتن نقش «شاه علاءالدوله»، حاکم اصفهان در زمان قاجاریان است.

 

«فیلیپ استولزل»، کارگردان آلمانی که «صورت شمالی» و «گوته جوان عاشق» را در کارنامه کاری خود دارد، پروژه‌ی فیلم «پزشک» را کارگردانی می‌کند. فیلمنامه‌ی این اثر اقتباسی را «جان برگر» به نگارش درخواهد آورد.

 

کمپانی فیلم «هاوس پاکسوموندر» که در پروژ‌ه موفق «هیوگو» همکاری داشت، تولید جلوه‌های ویژه «پزشک» را در دست گرفته است.

 

«بتا سینما» حق پخش بین‌المللی این فیلم را در جشنواره‌ی فیلم کن به معرض فروش گذاشته است. فیلمبرداری این پروژه از ماه آینده‌ی میلادی در مراکش و آلمان آغاز می‌شود.

 

بن کینگزلی که قرار است در این فیلم نقش «ابوعلی سینا» را بازی کند، یکی از هشت بازیگر آسیایی‌الاصلی است که نامزد دریافت جایزه اسکار شده و بعد از «میوشی یومیکی» دومین بازیگر آسیایی‌الاصلی است که این جایزه را برده است. وی که در سال 2008 از دانشگاه « هال» دکترای افتخاری ادبیات دریافت کرد.

 

وی بازیگر فیلم‌های سرشناسی چون «فهرست شیندلر» و «جزیره شاتر» است که در سال 1998 رییس هیات داوران جشنواره فیلم برلین بود.

 

۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۷
روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا به نقل از خبرگزاری ایسنا |
تعداد بازدید : ۲,۹۱۶
کد خبر : ۱۶۵

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید