پذیرش نخستین دانشجویان مقطع phd در رشته طب سنتی

پذیرش نخستین دانشجویان مقطع phd در رشته طب سنتی
مدیر گروه آموزشی طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی همدان از پذیرش دانشجو در مقطع phd در رشته طب سنتی خبر داد.

 

دکتر مامک هاشمی در گفتگو با خبرنگار وب‌‌دا در همدان با اشاره به راه‌اندازی رشته طب سنتی در مقطع Phd  اظهار داشت: خوشبختانه بعد از سال‌ها تلاش و پیگیری مسئولین دانشگاه، موفق به اخذ مجوز راه‌اندازی رشته طب سنتی در مقطع  phdشدیم.

 

وی با بیان اینکه این رویکرد پس از سال‌ها در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رقم خورده است گفت: وزارت متبوع به دلایل متعددی طی سال‌های اخیر از اعطای مجوز این رشته به دانشگاه‌ها خودداری می‌کرد.

 

مدیر گروه آموزشی طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های مسئولین دانشگاه در سال گذشته مجوز راه ا‌ندازی این مقطع‌رشته در دانشگاه اخذ شد و در نخستین آزمون که طی سال‌جاری برگزار شد 3 نفر موفق به ورود به این دانشگاه در این رشته شدند.

 

وی با اشاره به ثبت‌نام دو نفر از پذیرفته‌شدگان عنوان کرد: ظرفیت پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت نیز وجود دارد و ما با برخورداری از امکانات آموزشی موجود و حضور 3 عضو هیئت علمی در این رشته فضای پذیرش دانشجویان بیشتری را داریم.

 

دکتر هاشمی در ادامه افزود: دسترسی مطلوب استان همدان و نزدیکی این استان به پایتخت کشور یکی از عوامل انگیزشی مثبت برای دانشجویان است که در این استان در این مقطع‌رشته تحصیل کنند و این موضوع در کنار قدمت طب سنتی دراستان همدان و شرایط آموزشی مطلوب می‌تواند نقطه مثبتی برای جذب دانشجویان مقطع phd باشد.

 

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه بتوان رشته داروسازی سنتی را هم در این دانشگاه راه‌اندازی کرد گفت: با ایجاد فضای آموزش دو رشته دیگر می‌توان به تأسیس دانشکده طب سنتی دراستان همدان امیدوار شد.

 

 

 

۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵
روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا به نقل از وب‌دا |
تعداد بازدید : ۱,۲۶۹
کد خبر : ۱,۱۱۲

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید