نشست «ابن‌سینا به چه کارمان می‌آید؟» برگزار می‌شود

نشست «ابن‌سینا به چه کارمان می‌آید؟» برگزار می‌شود
هفتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی بوعلی سینا ۱۸ فروردین با سخنرانی سیدنصرالله موسویان، با عنوان «ابن سینا به چه کارمان می‌آید؟» اختصاص دارد.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا به نقل از خبرگزاری مهر، چگونه ممکن است زبان و اندیشه‌های هزار ساله ابن سینا اکنون برای ما قابل درک، جذاب و تاثیرگذار باشد؟ چگونه ابن سینا در ساختن زبان فلسفی و منطقی ما نقش داشته است، مسائل اساسی آن را صورت‌بندی و مفاهیمی را معرفی کرده است که از مرزهای فلسفه و منطق ما فراتر رفته‌اند و در ادبیات و دین نقش مرکزی پیدا کرده‌اند.

 

هر چند نمی‌توان درباره اهمیت ابن سینا در فرهنگ ایران اغراق کرد، راه پیش روی ما بازخوانی انتقادی میراث ابن سینا، آگاهی برمحدودیت‌ها و نواقص آن و پرداختن به مسائل و موضوعاتی است که احتمالاً بسیاری از آنها در زبان و روش ابن‌سینا قابل پاسخگویی نیستند. ساختن یک چهارچوب نو ابن سینایی می‌تواند قدم بعدی در این مسیر باشد.

 

هفتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره بوعلی سینا در روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ساعت ۱۱ صبح با سخنرانی سیدنصرالله موسویان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، با عنوان «ابن سینا به چه کارمان می‌آید؟» اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.

 

علاقه‌مندان می‌توانند این درس گفتار را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی ketabofarhang، تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc و صفحه این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۵۳
خبرگزاری مهر؛ شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا |
تعداد بازدید : ۲۱۱
کد خبر : ۱,۱۳۶

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید