نشست «ابن‌سینا و فلسفه‌ورزی درجامعه‌ فلسفی ایران» برگزار می‌شود

نشست «ابن‌سینا و فلسفه‌ورزی درجامعه‌ فلسفی ایران» برگزار می‌شود
به همت مرکر فرهنگ شهر کتاب نشست «ابن‌سینا و فلسفه‌ورزی درجامعه‌ فلسفی ایران» با سخنرانی داوود حسینی، عضو هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا به نقل از خبرگزاری مهر، تصور تاریخی متعارف در جامعه‌ فلسفی ایران، در حوزه‌ فلسفه‌ اسلامی، این است که نظام حکمت متعالیه کم‌وبیش نظام ایده‌آل فلسفی شکل گرفته در طول تاریخ فلسفه‌ی اسلامی است. سایر نظام‌های فلسفی در این تاریخ تا آنجا اهمیت دارند که به ما نشان دهند که چه راه‌های خطایی پیش پای ماست. از جمله‌ی این نظام‌ها نظام فلسفی ابن‌سیناست.

 

در این گفتار تصویری دیگرگونه از این تاریخ را پیش چشم مخاطب قرار می گیرد. حکمت متعالیه و نظام‌های فلسفی بدیل او تا حد زیادی تلاش برای تفسیری سازگار از نظام فلسفی ابن‌سینا بوده‌اند. این تصویر تاریخی را در مورد مسئله‌ی وجود، که محل اختلاف میان ملاصدرا و میرداماد بوده است، با جزئیات بیشتری تحلیل وبررسی می شود.

 

چهاردهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی بوعلی سینا در روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ساعت ۱۱ صبح با عنوان «ابن‌سینا و فلسفه‌ورزی درجامعه‌ فلسفی ایران» به سخنرانی داوود حسینی (عضو هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه تربیت مدرس) اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.

 

علاقه‌مندان می‌توانند این درس‌گفتار را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

 

 

۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۰۶
خبرگزاری مهر؛ شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ - روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا |
تعداد بازدید : ۸۰
کد خبر : ۱,۱۴۵

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید