ابن سینا و رجل همدانی

ابن سینا و رجل همدانی
بیست‌وهفتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی بوعلی سینا در روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۱ صبح با عنوان «ابن‌سینا و رجل همدانی‌» به سخنرانی دکتر پرویز اذکایی اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد

 

ابوالفرج را از دانشمندان برجسته در فلسفه و طب دانسته‌اند که علوم فرسوده پیشینیان را زنده کرد. به گفته شاگردش، ابن‌بطلان، وی بیست سال سرگرم شرح و بررسی رسالات مابعدالطبیعه ارسطو بود. با این‌همه به روایت ابن ابی‌اصیبعه، ابن‌سینا دانشمند نامدار و معاصر ابو‌الفرج در طب سرانجام با اشاره به برخی، از وسایل وی، او را در این فن کم‌مایه شمرده است. همو اشاره دارد به این‌که شاید این نظر ابن‌سینا ناشی از رقابت میان وی و ابوالفرج باشد. آیا منظور ابن سینا از رجل همدانی، ابوالفرج است و رابطه این دو دانشمند چگونه بوده است و در چه حوزه‌هایی با یکدیگر مجادله و مباحثه داشته‌اند؟


بیست‌وهفتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی بوعلی سینا در روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۱ صبح با عنوان «ابن‌سینا و رجل همدانی‌» به سخنرانی دکتر پرویز اذکایی اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.

 

علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

 

 

 

 

 

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۱۱
روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا به نقل از روابط عمومی موسسه شهر کتاب |
تعداد بازدید : ۴۴۷
کد خبر : ۱,۱۷۱

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید