چهارشنبه‌ها به صورت حضوری در تهران و آنلاین

قانون، بنیاد بوعلی، ابن‌سینا، تصحیح انتقادی
درس‌گفتارهایی برای بررسی محتوایی قانون بوعلی برگزار می‌شود

 

 

 

درس‌گفتارهایی برای بررسی محتوایی قانون ابن‌سینا؛ چهارشنبه‌ها در تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا، رئیس روابط عمومی این بنیاد در این‌باره گفت: کتاب قانون ابن‌سینا از هزار سال پیش تا کنون همواره مرجعیت  علمی خود را حفظ کرده و در دوره‌ای پانصد ساله در دانشگاه‌های اروپایی مهمترین کتاب پزشکی برای تدریس و معالجه بوده است.

 

کار تصحیح انتقادی- علمی متن عربی این کتاب در این بنیاد از ده سال پیش شروع شده است که کتاب‌های اول و دوم آن چاپ شده و به زودی بخش اول از کتاب سوم نیز چاپ و نشر خواهد شد.

 

توکل دارائی افزود: به منظور آشنایی علاقه‌مندان، درس‌گفتارهایی درباره قانون با تدریس اساتید مرتبط برگزار می‌شود که متن‌خوانی القانون توسط استاد نجفقلی حبیبی، مصحح عربی این کتاب آغاز شده و تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت. برای بررسی محتوایی قانون و تأثیر آن در پزشکی دوره اسلامی و اروپای قرون وسطی نیز استاد دکتر محمدصدر، پزشک و دانش‌آموخته تاریخ پزشکی از دانشگاه پاریس درس‌گفتارهایی را چهارشنبه‌ها از 5 بهمن سال جاری تا 24 اسفند تدریس خواهد کرد و در آن درباره شروح قانون، ترجمه‌های آن به زبان‌های مختلف اروپایی، تأثیرپذیری قانون از کتاب‌های پیش از خود، تأثیرگذاری محتوایی و ساختاری قانون بر دانشمندان و طبیبان پس از ابن‌سینا، پایان‌نامه‌های مرتبط با قانون و نسخه‌های مختلف القانون در داخل و خارج از ایران مباحث تخصصی ارایه خواهد شد.

 

بنا به این گزارش، درس‌گفتارهای بررسی محتوایی قانون و متن‌خوانی آن به ترتیب از ساعت 13 تا 15 و 15 تا 17 روزهای چهارشنبه به نشانی تهران، خیابان کارگر شمالی، روبروی موزه هنرهای معاصر، کوچه فردوسی، پلاک 8، واحد 2 به صورت رایگان برای دانشجویان و علاقه‌مندان دایر خواهد شد. همچنین این درس‌گفتارها به صورت آنلاین از اینستاگرام بنیاد بوعلی‌سینا به نشانی @avicennathegreat و از skyroom با هماهنگی با شماره 09918196051 پخش خواهد شد.

 

 

۲ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۴۵
روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی‌سینا |
تعداد بازدید : ۷۳۶
کد خبر : ۱,۲۹۹

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید