ادای احترام همدان به حکیم هزاره‌ها، شیخ‌الرئیس بوعلی‌ در اول شهریور 95

ادای احترام همدان به حکیم هزاره‌ها، شیخ‌الرئیس بوعلی‌ در اول شهریور 95
آیین ادای احترام به مقام شامخ شیخ‌الرئیس بوعلی‌سینا در سال‌روز تولد این حکیم فرزانه در اول شهریور 1395 با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد.

 

 

در این آیین که همچون سال‌های گذشته در روز اول شهریور 1395 به مناسبت بزرگداشت شیخ‌الرئیس درتقویم ملی ایران و روز پزشک برگزار شد؛ نماینده ولی فقیه در استان و رئیس بنیاد بوعلی‌سینا، استاندار همدان، مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی-اسلامی وزارت بهداشت، معاون سیاستی- امنیتی استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مدیران کل ادارات و سازمان‌های استان همدان، اهالی فرهنگ و هنر، پزشکان، دانشجویان و علاقه‌مندان به شیخ‌الرئیس حضور داشتند.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا، این آیین با قرائت قرآن کریم و اجرای سرود جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک سپاه آغاز شد. سپس نماینده ولی فقیه در استان و رئیس بنیاد بوعلی سینا، استاندار همدان؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی-اسلامی وزارت بهداشت سخنرانی کردند.

 

سوگند دسته‌جمعی 42 تنی از دختران و پسران فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز از جمله برنامه‌های این آیین بود که به طور زنده از شبکه‌های تلویزیونی استانی و ملی پخش شد.

 

در پایان مقامات استان و حاضران در این آیین باشکوه همزمان که مارش نظامی نواخته می شد تاج گلی بزرگ به آرامگاه شیخ‌الرئیس اهدا کردند و هر یک نیز با شاخه‌های گلایول قبر بوعلی را گلباران کردند. همچنین مسئولان ارشد استان به رهبری نماینده ولی فقیه در استان بر سر مزار بوعلی فاتحه خواندند و یاد آن حکیم فرزانه و یگانه اعصار را گرامی داشتند. بنا به این گزارش اقبال واحدی مجری سرشناس صدا و سیما اجرای این آیین را بر عهده داشت.

 

 

 

۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۷:۰۵
خبرگزاری فارس؛ 1 شهریور 1395 - روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا |
تعداد بازدید : ۶۳۵
کد خبر : ۵۰۰

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید