همایش بزرگداشت بیدارگر مشرق‌زمین در زادگاهش اسدآباد

همایش بزرگداشت بیدارگر مشرق‌زمین در زادگاهش اسدآباد
سه‌شنبه 24 اسفند برگزار می‌شود

 

 

 

همایش بیدارگر مشرق‌زمین، روز سه‌شنبه 24 اسفند 95 در شهر اسدآباد برگزار می‌شود.

 

رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌‌سینا‌ افزود: این همایش در یکصدوبیستمین سال درگذشت فیلسوف، متفکر و مصلح جهان اسلام، جناب سید جمال‌الدین اسدآبادی، با مشارکت بنیاد بوعلی‌سینا و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزار می‌شود که دستگاه‌های شهرستان اسدآباد، از جمله دانشگاه سید جمال‌الدین اسدآبادی، فرمانداری و شهرداری اسدآباد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه‌های فرهنگی در برگزاری آن همکاری دارند.

 

توکل دارائی، درباره اهمیت برگزاری چنین آیین‌های فرهنگی اضافه کرد: بزرگداشت مفاخر علمی و بزرگان فرهنگ و حکمت ایران هم در هویت‌یابی و تقویت بنیان‌های فرهنگی برای نسل جدید تأثیر دارد و هم از آموزه‌های آنان برای درس‌آموزی در زمان حاضر می‌توان بهره‌برداری کرد.

 

سیدجمال‌الدین اسدآبادی به‌عنوان چهره تابنده سیاست و دین‌داری در عصر ما که قریب 180 سال از تولدش می‌گذرد؛ نمونه‌ای از مفاخر سرافرازی است که در جغرافیای استان زاده‌اند.

 

دارائی درباره "همایش بیدارگر مشرق زمین" یادآور شد: در این آیین چند تن از اساتید صاحب‌نام که پژوهش‌های آنان درباره آثار و اندیشه‌های سیدجمال منتشر شده و جزو چهره‌های سرشناس در این حوزه‌اند، مقالات علمی خود را ارایه می‌کنند و مسئولان مذهبی و سیاسی استان نیز به پاسداشت نام و یاد این عزیز می‌پردازند. میهمان ویژه این آیین هم وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با حضور ایشان محفل علمی این همایش پر رونق‌تر خواهد شد.

 

وی با اشاره به شهرت سیدجمال به "اتحاد اسلامی" در جهان اسلام، گفت: با توجه به این‌که سیدجمال به‌عنوان شخصیتی ‌سرشناس در عالم اسلامی، در عمر پر برکت خود همواره ندای وحدت مسلمین و برادری سر داده و کارنامه او مشحون از دعوت به این وظیفه دینی است؛ مقرر است که از تلاش‌های 50 ساله، حضرت آیت‌الله محمدعلی تسخیری، مشاور مقام معظم رهبری در امور فرهنگی جهان اسلام که سال‌ها در زمینه وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی تلاش کرده‌اند، تقدیر شود. این سپاس‌نامه از سوی همایش سید جمال‌الدین اسدآبادی و در زادگاه این فرزانه و مصلح جهان اسلام به این فقیه و اسلام‌شناس تقدیم می‌شود.

 

دارائی در پایان اظهار امیدواری کرد و مسئولان، اهالی فرهنگ و هنر و مردم فرهنگ‌دوست شهرستان اسدآباد با حضور گرم خود در این همایش رونق‌بخش این آیین باشند و یاد فرزند ارجمند خود را گرامی بدارند.

 

 

 

 

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۷:۳۷
روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد بوعلی سینا |
تعداد بازدید : ۶۶۵
کد خبر : ۵۷۲

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید