مونسان: روز بزرگداشت عطار روز گرامیداشت حکمت و عرفان است

مونسان: روز بزرگداشت عطار روز گرامیداشت حکمت و عرفان است
مراسم بزرگداشت روز ملی عطار، یکشنبه ۲۵ فروردین ۹۸، با پیام دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی و عضو هیئت امنای بنیاد بوعلی‌سینا در نیشابور برگزار شد

 

 

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و عضو هیئت امنای بنیاد بوعلی سینا در پیامی؛ 25 فروردین، روز ملی بزرگداشت عطار نیشابوری را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد بوعلی سینا به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پیام علی اصغر مونسان به این مناسبت به شرح زیر است:

"آنچه یک ملت را از استحاله در توفانها و تندبادهای فکری بیگانگان نجات می‌بخشد هویتی است که در طول زمان بدل به فرهنگ و تاریخ آن ملت شده است، و بی تردید این هویت اصیل را مرهون اندیشمندانی است که سراسر عمر به تحقیق و تفحص، تدبیر و تدقیق، تفکر و اندیشه در باره هستی اعجازانگیز بشر پرداخته اند.

 

شیخ فریدالدین محمدبن عطار نیشابوری مشهور به عطار، شاعر و عارف نام آور ایران زمین از سلک چنین بزرگان جاودانه ای است که فرهنگ و ادب ایران زمین وام دار شخصیت عظیم و آثار بی بدیل اوست.

 

بر این سیاق روز بزرگداشت عطار نیشابوری را می توان روز حکمت و عرفان قلمداد کرد.

 

شیخ فرید الدین عطار نه تنها یکی از عالیقدرترین شاعران ایرانی است که از شاخص ترین عرفای اسلامی نیز به شمار می رود.

 

عطار از زمره اندیشمندانی است که هویت ایرانی و اسلامی را با زندگی، هنر و مکتوبات نغز و پرمغز خود به آراستگی زینت بخشیده است.

 

هفت شهر عشق عطار روایت تکامل انسان از خاک تا افلاک است و روز بزرگداشت چنین سالک والامقامی، روز گرامیداشت حکمت و معرفت است. برماست تا فرزندان این دیار فرهنگ پرور را بیش از پیش با مفاخر فرهنگی، علمی و دینی مان آشنا سازیم و از این مسیر، آنان را در برابر تهاجم و ایلغارهای فرهنگی بیگانگان مصون بداریم.
برماست تا میراث عطار- که بخشی از نفایس فرهنگ معنوی ایران زمین است- را به شایستگی پاس بداریم و به جهانیان معرفی کنیم، تا بدین طریق گوشه ای از دین خود را به این شاعر و اندیشمند بزرگ ایرانی اسلامی ادا نماییم.

 

فرا رسیدن ۲۵ فروردین روز بزرگداشت عطار نیشابوری را به عموم مردم فرهنگ دوست ایران اسلامی و به دوستداران فرهنگ و ادب ایران زمین در سراسر جهان تبریک و تهنیت می گویم."

 

 

 

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۱۸
روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد بوعلی سینا به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، |
تعداد بازدید : ۳۳۶
کد خبر : ۷۱۳

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید