ابن سینا نفشی بی بدیل در فلسفه دارد

رییس موسسه حکمت و فلسفه ایران در جشنواره بین المللی حکمت سینوی، ابن سینا را دارای نقشی بی بدیل در فلسفه دانست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی‌سینا، دکتر غلامرضا اعوانی که با موضوع ابن سینا موسس هستی شناسی نظام مند است به ارائه مقاله پرداخت افزود: ابن سینا مبتکر هستی شناسی اصل موضوع شده درکل تاریخ فلسفه است که ماورای طبیعه را به صورت علم درآورده است.
وی ادامه داد: این سینا منطق دانی عظیم بوده که منطق را روشی برای اصل موضوع کردن همه امور قرار داده است .
دکتر نصر ا.. صالحی ارائه کننده مقاله ی، ردیه های اندیشه گران جهان اسلام  بر ادعا های ارنست نیز رنان را فیلسوف و نویسنده ی فرانسوی خواند که در سخنرانی خود  چهار ادعا را بیان کرده که از بین آنها می توان به  اشتباه مورخان در زمینه ی دقیق نبودن فلسفه ی عرب و تعابیر آن , بیگانه بودن قوم عرب با فلسفه و تغییر دادن نام فلسفه ی عرب به فلسفه ی یونان و ساسانیان ,عدم مساعدت اسلام در زمینه ی فلسفه اشاره کرد .
به گفته ی صالحی :  در واقع ارنست رنان در سخنرانی خود به ترک ها وعرب ها می تازد.
او همچنین در ادامه اظهاراتی در رابطه با ردیه های ناطق کمال , عطا ا.. بایزیدف  ؛ سید امیر علی ؛ رشید رضا , جلال نوری را بیان کرد . وی افزود : کمال ناطق در ردیه ی خود چهار دلیل را بیان نموده که از بین آن می توان به عدم مخالفت اسلام با عقل و علم اشاره کرد .
به گفته ی نویسنده ی مقاله ردیه های ناطق کمال و سید امیر علی از ردیه های جدی به شمار می رود  که چندین بار به چاپ رسیده است .۲۱ آبان ۱۳۸۸ ۱۹:۱۲
تعداد بازدید : ۹۱۵
کد خبر : ۷۷

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید