دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت: بهترین تقدیر از پزشکان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت: بهترین تقدیر از پزشکان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا به نقل از روزنامه هگمتانه؛ وزیر بهداشت، گفت: لباس پزشکان، لباس احرام است که بر تن کرده اند تا به طواف بیمار در سخت‌ترین شرایط بروند.

 

سعید نمکی، روز پنج شنبه در مراسم روز پزشک در سالن همایش‌های برج میلاد تهران، افزود: صبحت از مدافعان سلامت، بغض‌های فرو خفته‌ای است که بارها مورد کم مهری و بعضاً اهانت قرار گرفته اند، اما از خدمت به مردم و بیماران دست بر نداشته اند.

 

وی گفت: لباس ما لباس احرام ماست تا به طواف بیمار در سخت‌ترین شرایط برویم.

 

نمکی ادامه داد: کار پزشک، خریدن اندوه و فروختن جان است که با هیچ معیار مادی نمی‌توان آن را قیاس کرد.

 

وزیر بهداشت با طرح این سوال که مگر می‌شود خدمات پزشکان را با پول جبران کرد، گفت: دقایقی که این عزیزان بر بالین بیماران حاضر می‌شوند با هیچ تعرفه‌ای قابل جبران نیست.

 

نمکی با اشاره به وضعیت تخت‌های بیمارستانی در ایران و مقایسه با کشورهای اروپایی، افزود: در بهترین وضعیت ما توانسته ایم 1.6 تخت به ازای هر 1000 نفر جمعیت داشته باشیم که این میزان در اروپا بین 6 تا 7 برابر است. با این حال آنچه که باعث شد هیچ بیمار کرونایی پشت در بیمارستان‌ها نماند و هیچ بیمار سالمندی از دستگاه ونتیلاتور جدا نشود، تلاش و ایثار مدافعان سلامت بوده اند.

 

وزیر بهداشت تأکید کرد: بزرگ‌ترین سرمایه ملی ما در مدیریت بیماری کرونا، همت و غیرت جامعه پزشکی و سایر دست اندرکاران در مراکز درمانی بوده اند.

 

وی ادامه داد: بهترین قدر شناسی از جامعه پزشکی، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است. زیرا، باید این حقیقت را بازگو کنم که کادر پزشکی ما خسته است.

 

نمکی با عنوان این مطلب که فکر می‌کردیم تابستان آرام تری را داشته باشیم، افزود: علت اینکه چرا کرونا در تابستان دوباره خیز گرفت را به آینده می‌سپارم. در انتظار روزهای سخت پاییزی خواهیم بود و بهتر است با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پزشکان را خسته‌تر نکنیم و اجازه بدهیم توان و نفس خدمت در روزهای پیش رو در پاییز و زمستان را داشته باشند.

 

وزیر بهداشت گفت: با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اجازه ندهیم آثار خیز جدیدی از بیماری بر دوش کادر پزشکی و مدافعان سلامت سنگینی کند.

 

وی با اشاره به احتمال روزهای سخت پاییزی، افزود: همزمانی شیوع کرونا و آنفلوانزا، کار مدافعان سلامت را سخت‌تر خواهد کرد. بنابراین، بهتر است که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، آنها را خسته‌تر نکنیم.

 

 

۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۰
روزنامه هگمتانه، شنبه یکم شهریورماه ۱۳۹۹ - روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا |
تعداد بازدید : ۳۷۲
کد خبر : ۸۳۷

ارسال نظر


برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.

همدان - بنای آرامگاه بوعلی‌سینا - ساختمان اداری بنیاد بوعلی‌سینا

 ۹۸۸۱۳۸۲۶۳۲۵۰+ -  ۹۸۸۱۳۸۲۷۵۰۶۲+

info@buali.ir

برای دریافت پیامک‌های بهداشتی در زمینه طب سینوی، کلمه طب را به شماره ۳۰۰۰۱۸۱۹ ارسال کنید